Přehled členů zastupitelstva

V přehledu jsou uvedeni všichni členové Zastupitelstva městského obvodu Hrabová od vzniku statutárního města Ostravy – městského obvodu Hrabová dne 24. listopadu 1990 do současnosti. U členů zastupitelstva je uváděna funkce a politická strana (hnutí, sdružení), za níž byli do zastupitelstva zvoleni.

2018–2022

Volby do zastupitelstev obcí proběhly ve dnech 5.-6.10. 2018.

  • Kelnarová Jiřina
    Česká strana sociálně demokratická
     
  • Ing. Radomír Orkáč
    Sdružení nezávislých kandidátů Hrabované
     
  • Ing. Skalský Jiří
    Sdružení nezávislých kandidátů Hrabované
     
  • Slíva Milan
    Sdružení nezávislých kandidátů Hrabované
     
  • Šimůnek Roman
    Komunistická strana Čech a Moravy
     
  • Trávníček Igor
    Občanská demokratická strana
     
  • Ing. Rundt Bohumil
    Občanská demokratická strana
     
  • Strnišťová Alica Mgr.
    Občanská demokratická strana
     
  • Dolejška Jiří
    Občanská demokratická strana
     
  • Novák Petr (dne 19.10. 2018 se vzdal mandátu)
    Občanská demokratická strana
     
  • Ospalíková Kristina Ing. (náhradník za Petra Nováka)
    Občanská demokratická strana
     
  • Balušek Petr
    Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová
     
  • Kopitzová Vladislava
    Ostravak a Změna pro lidi
     
  • Houžvička Miroslav
    Ostravak a Změna pro lidi
     
  • Pospěch Milan
    Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
     
  • MUDr. Gromnica Rostislav Ph.D.
    Starostové a nezávislí - Klub přátel Hrabové
     

2014–2018

  • Mgr. Rostislav Naď, starosta do 15. prosince 2015, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Igor Trávníček, místostarosta do 28. prosince 2015, starosta od 28. prosince 2015, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Ing. Bohumil Rundt, místostarosta od 28. prosince 2015, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Libor Lyčka, člen rady, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Petr Balušek, člen rady, člen zastupitelstva
    Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová
     
  • Milan Pospěch, člen rady, člen zastupitelstva
    Česká strana sociálně demokratická
     
  • Mgr. Alica Strnišťová (roz. Dehnerová), člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Petr Novák, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Ing. Jan Dvořák, člen zastupitelstva
    Česká strana sociálně demokratická
     
  • Ing. Vladimír Petana, CSc., člen zastupitelstva
    Česká strana sociálně demokratická
     
  • Ing. Bedřich Chlupatý, člen zastupitelstva
    Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová
     
  • Mgr. Jan Šumbera, člen zastupitelstva
    Ostravak
     
  • Ing. Květoslava Hrabovská, člen zastupitelstva
    Ostravak
     
  • Vladislava Kopitzová, člen zastupitelstva
    Změna pro Ostravu
     
  • Ing. Milan Orkáč, člen zastupitelstva
    Komunistická strana Čech a Moravy

2010–2014

  • Mgr. Rostislav Naď, starosta, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Ing. Jan Dvořák, místostarosta, člen zastupitelstva
    Česká strana sociálně demokratická
     
  • Libor Lyčka, člen rady, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Ing. Rudolf Dudic, člen rady, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Milan Pospěch, člen rady, člen zastupitelstva
    Česká strana sociálně demokratická
     
  • Ing. Bohumil Rundt, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Bc. Alica Strnišťová, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Ing. Tomáš Zych, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Ing. Zdeněk Novotný, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Ing. Vladimír Petana, CSc., člen zastupitelstva
    Česká strana sociálně demokratická
     
  • Radmila Lysáková-Balušková, člen zastupitelstva
    Česká strana sociálně demokratická
     
  • JUDr. Jan Skopal, člen zastupitelstva
    Česká strana sociálně demokratická
     
  • Petr Balušek ml., člen zastupitelstva
    Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová
     
  • Věra Kročková, člen zastupitelstva
    Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová
     
  • Ing. Milan Orkáč, člen zastupitelstva
    Komunistická strana Čech a Moravy

2006–2010

  • Mgr. Rostislav Naď, starosta, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Ing. Bohumil Rundt, místostarosta, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Libor Lyčka, člen rady, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Ing. Bedřich Chlupatý, člen rady, člen zastupitelstva
    Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová
     
  • Ing. Vladimír Petana, CSc., člen rady, člen zastupitelstva
    Česká strana sociálně demokratická
     
  • Ing. Tomáš Zych, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Bc. Alica Strnišťová, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Ing. Rudolf Dudic, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Ing. Zdeněk Novotný, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Ing. Jan Dvořák, člen zastupitelstva
    Česká strana sociálně demokratická
     
  • Milan Pospěch, člen zastupitelstva
    Česká strana sociálně demokratická
     
  • Pavel Balušek, člen zastupitelstva
    Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová
     
  • Ing. Milan Orkáč, člen zastupitelstva
    Komunistická strana Čech a Moravy
     
  • Zlata Klenková, člen zastupitelstva
    Komunistická strana Čech a Moravy
     
  • Mgr. Štěpán Raška, člen zastupitelstva
    Strana zelených

2002–2006

  • Ing. Bohumil Rundt, starosta, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Ing. Tomáš Zych, místostarosta, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Libor Lyčka, člen rady, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Ing. Bedřich Chlupatý, člen rady, člen zastupitelstva
    Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová
     
  • Ing. Vladimír Petana, CSc., člen rady, člen zastupitelstva
    Česká strana sociálně demokratická
     
  • Mgr. Rostislav Naď, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Jiří Stárek, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Mgr. Eva Gavlasová, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Ing. Dalibor Horák, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Ing. Jiří Svoboda, člen zastupitelstva
    Česká strana sociálně demokratická
     
  • Ing. Jan Dvořák, člen zastupitelstva
    Česká strana sociálně demokratická
     
  • Pavel Balušek, člen zastupitelstva
    Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová
     
  • Anna Svobodová, člen zastupitelstva
    Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová
     
  • Pavel Mutina, člen zastupitelstva
    Komunistická strana Čech a Moravy
     
  • Ing. Milan Orkáč, člen zastupitelstva
    Komunistická strana Čech a Moravy

1998–2002

  • Ing. Bohumil Rundt, starosta, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Ing. Tomáš Zych, zástupce starosty, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Libor Lyčka, člen rady, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Ing. Jiří Svoboda, člen rady, člen zastupitelstva
    Česká strana sociálně demokratická
     
  • Petr Balušek st., člen rady, člen zastupitelstva
    Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová
    zemřel dne 23. srpna 2000
     
  • Ing. Bedřich Chlupatý, člen rady od 20. září 2000, člen zastupitelstva
    Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová
     
  • Ing. Helena Šupčíková, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Ing. Petr Toř, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Jiří Stárek, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Ing. Miloš Nováček, člen zastupitelstva
    Česká strana sociálně demokratická
     
  • Ing. Vladimír Petana, CSc., člen zastupitelstva
    Česká strana sociálně demokratická
     
  • Ing. Jan Dvořák, člen zastupitelstva
    Česká strana sociálně demokratická
     
  • Ing. Věra Chlupatá, člen zastupitelstva
    Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová
     
  • Pavel Mutina, člen zastupitelstva
    Komunistická strana Čech a Moravy
     
  • Ing. Jiří Marmol, člen zastupitelstva
    Komunistická strana Čech a Moravy
     
  • Mgr. Jiří Slepička, člen zastupitelstva
    Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová
    členem zastupitelstva po úmrtí Petra Baluška st. od 23. srpna 2000

1994–1998

  • Ing. Bohumil Rundt, starosta, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Ing. Tomáš Zych, zástupce starosty, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Ing. Vladimír Slavík, člen rady, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Břetislav Stárek, člen rady, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Petr Balušek st., člen rady, člen zastupitelstva
    Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová
     
  • doc. Ing. Antonín Vítek, CSc., člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana (nezávislý kandidát)
     
  • Ing. Helena Šupčíková, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Miloš Vydržel, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Ing. Oldřich Kander, člen zastupitelstva
    Občanská demokratická strana
     
  • Ing. Věra Chlupatá, člen zastupitelstva
    Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová
     
  • Emilka Foltová, člen zastupitelstva
    Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová
     
  • František Jamnický, člen zastupitelstva
    Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová
     
  • Ing. Jiří Marmol, člen zastupitelstva
    Komunistická strana Čech a Moravy
     
  • Pavel Mutina, člen zastupitelstva
    Komunistická strana Čech a Moravy
     
  • Ing. Jiří Svoboda, člen zastupitelstva
    Česká strana sociálně demokratická

1990–1994

  • Ing. Bohumil Rundt, starosta, člen zastupitelstva
    Sdružení nezávislých kandidátů
     
  • Břetislav Stárek, zástupce starosty, člen zastupitelstva
    Sdružení nezávislých kandidátů
     
  • Ing. Rostislav Gavlas, zástupce starosty, člen zastupitelstva
    Sdružení nezávislých kandidátů
     
  • Petr Balušek st., člen rady, člen zastupitelstva
    Československá strana lidová
     
  • Ing. Milan Franz, CSc., člen rady, člen zastupitelstva
    Občanské fórum
     
  • Jan Lyčka, člen zastupitelstva
    Sdružení nezávislých kandidátů
     
  • Anna Svobodová, člen zastupitelstva
    Sdružení nezávislých kandidátů
     
  • Jiřina Peterová, člen zastupitelstva
    Sdružení nezávislých kandidátů
     
  • Ing. Ondřej Kander, člen zastupitelstva
    Sdružení nezávislých kandidátů
     
  • doc. Ing. Antonín Vítek, CSc., člen zastupitelstva
    Sdružení nezávislých kandidátů
     
  • Ing. Přemysl Tardy, člen zastupitelstva
    Občanské fórum
     
  • PhDr. Renata Macurová, člen zastupitelstva
    Občanské fórum
     
  • Ing. Radouš Holuša, člen zastupitelstva
    Občanské fórum
     
  • Ing. Pavel Svoboda, člen zastupitelstva
    Komunistická strana Čech a Moravy
     
  • JUDr. Vladimír Malarz, člen zastupitelstva
    Komunistická strana Čech a Moravy