Aktuality

mpo

Změny v evidenci jízdních kol

Došlo ke změně! Nově lze provádět změny v evidenci jízdních kol a kompenzačních pomůcek pouze na pracovišti IBC MSK na ul. Nemocniční 11/3328 v Ostravě-Moravské Ostravě a Přívozu.

Veletrh SVATBA na Výstavišti Černá louka v Ostravě (2. – 3. 2. 2019)

Veletrh SVATBA na Výstavišti Černá louka v Ostravě (2. – 3. 2. 2019)

Ty nejkrásnější svatební šaty, snubní prsteny, dorty či kytice…to vše Vás čeká na svatebním veletrhu SVATBA na Výstavišti Černá louka v Ostravě!

Anketa zájmu o kotlíkové dotace v Hrabové

Anketa zájmu o kotlíkové dotace v Hrabové

V současné době je připravován dotační program Státního fondu životního prostředí určený obcím a občanům v Moravskoslezském kraji. Jedná se o tzv. Kotlíkovou dotaci – 3. výzva – údajně poslední možnost výměny starého kotle za nový!

Přerušení dodávky tepla a teplé vody horkovodu na Šídlovci

Přerušení dodávky tepla a teplé vody horkovodu na Šídlovci

Z důvodu připravované opravy poruchy horkovodu na předávací stanici Šídlovec, bude od dnešní 22. hod. do zítřejší 18. hod. přerušena dodávka tepla a teplé vody.

Hrabová.Info: Neplánovaná odstávka elektřiny

Hrabová.Info: Neplánovaná odstávka elektřiny

Prostřednictvím SMS InfoKanálu jsem informoval občany o nastalé situaci v Hrabové… . SMS InfoKanal: Neplanovana odstavka elektriny v okoli ulice Bozetechova je zpusobena spadlou vetvi na vedeni. Na misto byli mimo jine povolani i nasi dobrovolni hasici.

Řetízek bezpečí a panoramatické kukátko

Řetízek bezpečí a panoramatické kukátko

Městská policie Ostrava bude i letos zdarma instalovat dveřní bezpečnostní řetízek a panoramatické kukátko na vstupní dveře do bytu nebo rodinného domu.

Žádost o zveřejnění informací z Charity Ostrava

Žádost o zveřejnění informací z Charity Ostrava

Rád bych Vás požádal o zveřejnění informací občanům vašeho městského obvodu (obce, města) v následujícím vydání vašeho tištěného zpravodaje nebo na webových stránkách. Rádi bychom vaše občany informovali o možnosti navštívit sociální služby a zdravotní služby Charity Ostrava v rámci Dnů otevřených dveří, využít bezplatného sociálně-právního poradenství v Poradně Charity Ostrava, navštívit výstavu obrazů v charitní galerii G nebo využít bezplatného semináře „Jak pečovat o nemocného v domácím prostředí“. Budeme také velmi vděčni za krátkou informaci o volné pracovní pozici zdravotní sestry v Hospici sv. Lukáše. Podrobnosti v příloze.

Děkuji a přeji Vám vše dobré do celého nového roku 2019.

Ing. Dalibor Kraut
vedoucí útvaru pro vztahy s veřejností

Fotbalové utkání mezi „mladými a starými“ občany Hrabové

Chtěl bych se s Vámi touto cestou podělit o sportovní zážitek, který každoročně probíhá v Hrabové v dopoledních hodinách na Štědrý den. Letos se uskutečnil minimálně 41. ročník fotbalového utkání mezi „mladými a starými“ občany Hrabové. Myšlenka na dopolední setkání s fotbálkem na Štědrý den, se zrodila v období studia zakládajících účastníků na základní škole v Hrabové. Scházíme se dodnes, bez jediného vynechaného ročníku.

Noví strážníci složili slib před primátorem města Ostravy

Noví strážníci složili slib před primátorem města Ostravy

Noví strážníci Městské policie Ostrava složili 10. ledna 2019 dopoledne za přítomnosti čestné jednotky Městské policie Ostrava slib před primátorem města Ostravy Ing. Tomášem Macurou, MBA.

mpo

Městská policie Ostrava zintenzivnila kontrolu osob bez přístřeší

Kontrolou osob bez domova se strážníci Městské policie Ostrava zabývají každý den. Během zimních měsíců v souvislosti s nízkými teplotami jsou však kontroly intenzivnější.

Senior linka

Senior linka

Tato ojedinělá bezplatná služba občanům je z velké části zabezpečována strážníky a pracovníky Městské policie Ostrava a díky podpoře města, městských odvodů a Ministerstva vnitra ČR je služba stále dostupnější. Senior linka je určena nejen osaměle žijícím seniorům, ale také osobám se zdravotním handicapem.

Pozvánka do divadla

Pozvánka do divadla

V tradici návštěv divadelních představení pro seniory, kterou zavedla v minulých letech kulturní komise, pokračujeme i letos. Tentokrát jsme připravili dne 20. února, zájezd do NDM na muzikálové zpracování Shakespearovy komedie Zkrocení zlé ženy, pod názvem Kiss me, Kate (Kačenko, pusu).