Žádost o zveřejnění informací z Charity Ostrava

Rád bych Vás požádal o zveřejnění informací občanům vašeho městského obvodu (obce, města) v následujícím vydání vašeho tištěného zpravodaje nebo na webových stránkách. Rádi bychom vaše občany informovali o možnosti využít bezplatných služeb v Poradně Charity Ostrava, zúčastnit se bezplatného semináře „Jak pečovat o nemocného v domácím prostředí“ nebo navštívit vernisáž v charitní galerii G, kde v listopadu vystaví fotografie Vladimír Půlpán.

Ing. Dalibor Kraut
vedoucí útvaru pro vztahy s veřejností

Charitní poradna ve Vítkovicích radí bezplatně

Poradna Charity Ostrava poskytuje zdarma odborné sociálně-právní poradenství zaměřené na rodinné právo, sociální zabezpečení (např. důchody, sociální dávky), bydlení, zaměstnání, majetkoprávní vztahy a dluhovou problematiku. Součástí poradenského týmu je právník, který se specializuje na rodinné právo, bydlení, zadlužení atd. Ve spolupráci se spotřebitelskou poradnou organizace dTest konzultujeme dotazy klientů z oblasti spotřebitelských práv.

Zájemci o poradenství nemusí uvádět žádné osobní údaje, všechny služby jsou bezplatné a dostupné lidem starším 18 let v obtížné životní situaci, kterou neumí řešit vlastními silami.

Kontakt: Poradna Charity Ostrava, Jeremenkova 154/8, 703 00 Ostrava-Vítkovice. Tel.: 599 526 906, 731 625 767, email: [email protected], web: www.ostrava.charita.cz/poradenske-sluzby

Jak pečovat o nemocného v domácím prostředí a půjčovna pomůcek

Charita Ostrava v rámci aktivit Charitní hospicové poradny nabízí možnost bezplatné účasti na semináři „Jak pečovat o nemocného člověka v domácím prostředí“. Na setkání s profesionálními zdravotními sestrami Mobilního hospice sv. Kryštofa se dozvíte, jak zvládnout péči o člověka se sníženou pohyblivostí, a získáte související informace ze zdravotní a sociální oblasti. Naučíte se nemocnému člověku podávat stravu, tekutiny a léky, provádět osobní hygienu či polohování, jako prevenci vzniku proleženin. Proběhnou také praktické ukázky. Jsou připraveny informace o možnostech získávání příspěvku na péči nebo využívání kompenzačních pomůcek, které mohou být nápomocné při naplňování potřeb nemocného člověka. Kompenzační pomůcky je možné zapůjčit v charitní Půjčovně kompenzačních pomůcek, katalog pomůcek a další informace můžete nalézt na webu Charity Ostrava: http://ostrava.charita.cz/seniori/pujcovna-kompenzacnich-pomucek/

Kurz probíhá vždy jednou měsíčně, nejbližší termín je 15. 11. 2018 od 14.00 h v budově Hospice sv. Lukáše, Charvátská 785/8, Ostrava-Výškovice. Na školení se, prosím, přihlaste předem u Bc. Anny Štefkové, tel. 599 508 533, mobil: 731 534 002 nebo e-mailem: [email protected]. Těšíme se na Vaši účast!

Web+plakát: http://ostrava.caritas.cz/akce/jak-pecovat-o-nemocneho-v-domacim-prostredi-15-11-2018/

Výstava fotografií z Charity v galerii G

V termínu 13. 11. 2018 od 17 h proběhne vernisáž autorských fotografií Vladimíra Půlpána. Vernisáž proběhne v galerii G, kterou provozuje Charita Ostrava v Charitním středisku Gabriel, Čujkovova 3165/40a, Ostrava-Zábřeh každý všední den 8 - 16 h a bude veřejnosti přístupná do 30. 12. 2018. Srdečně Vás zveme.

Charita Ostrava hledá zdravotní sestry pro hospicové služby

Charita Ostrava nabízí pracovní místa na plné i zkrácené úvazky pro zdravotní sestry v lůžkovém Hospici sv. Lukáše a Mobilním hospici sv. Kryštofa. Předpokládaný termín nástupu: ihned nebo dle dohody. Podrobnější informace na webu: http://ostrava.charita.cz/volna-mista/

Žádost o zveřejnění informací z Charity Ostrava