Uzavření Mateřské školy „Klubíčko“ Ostrava-Hrabová od 17.3. 2020

Na návrh ředitelky mateřské školy uzavírá zřizovatel MOb Ostrava-Hrabová mateřskou školu Klubíčko od úterý 17. 3. 2020 až do odvolání. Více informací v žádosti ředitelky mateřské školy.

Vážený pane starosto, vážení radní,

vzhledem k situaci s konoravirem Covid-19 a omezení pohybu v celé ČR Vás žádám o součinnost při uzavření provozu Mateřské školy, „Klubíčko“ Ostrava - Hrabová, Příborská 28, dle  vyhlášky č. 14/2005Sb, §3 odst. 2 od úterý 17. 3. 2020 až do odvolání.

V tuto chvíli již nejsme schopni zajistit zdraví a bezpečnost našich děti a našich zaměstnanců. Nemáme možnost nákupu desinfekce, roušek a už vůbec ne respirátoru. Desinfekce pro děti dochází a už není pro zaměstnance. Z 10 pedagogických zaměstnanců půjdou čtyři zaměstnanci na ošetřovné, jedna zaměstnankyně má teplotu a nedovolila jsem jí vstup do MŠ.

Toto vše, nám znemožňuje řádné poskytování předškolního vzdělávání.

V pondělí 16. 3. 2020 do MŠ ze 112 dětí přišlo 9 dětí.

Rodiče budou o situaci informováni na svých osobních emailech a webových stránkách. Prostřednictvím emailu jim bude poskytnuto potvrzené ošetřovné.

Vážený pane starosto, vážení radní,

situace, která nastala, nás velmi mrzí, ale přesto je zapotřebí, abychom přijali zodpovědnost za zdraví dětí a umožnili včasná preventivní opatření.

Moc Vám přeji, ať se Vám daří a vše zvládneme. Děkuji za pochopení.
Mgr. Alica Strnišťová

Uzavření Mateřské školy „Klubíčko“ Ostrava-Hrabová od 17.3. 2020