Studentské nápady ocení místní firmy

Máte pocit, že už jsme všechno vymysleli? Ale kdepak, stále je co vymýšlet či zlepšovat a nejlepší nápady mají mladé otevřené hlavy! Soutěžit v originalitě mohou studenti středních škol Moravskoslezského kraje v soutěži Junior Inovátor. Jednotlivci nebo celé řešitelské týmy mají stále čas dopracovat své projekty a podat přihlášky do 31. března 2019.

„Cílem soutěže Junior Inovátor je zviditelnit technické talenty a rozvinout podnikatelského ducha středoškoláků. Aktivním studentům pomůžeme s jejich nápady a vhodné projekty převedeme do realizovatelné fáze. ​ Získání zaslouženého respektu by měla být ta správná motivace pro studenty, ale i rodiče a školy, kteří jim s přípravou mohou pomoci,“ říká Pavel Csank, ředitel Moravskoslezského inovačního centra Ostrava (MSIC), které soutěž pořádá.

Soutěž umožní soutěžícím nabýt nové praktické zkušenosti s formulováním myšlenky, s přípravou projektu, jeho prezentací a obhajobou. Tyto dovednosti uplatní nejen v podnikání, ale i v zaměstnání nebo jakékoliv zájmové činnosti.

Projekty, nápady i vychytávky mohou studenti zasílat do 6 tematických oblastí. Jsou jimi IT (HW, SW), mobilní aplikace, IOT; Technika, automatizace, robotizace ve výrobních závodech; Marketing, web a sociální sítě; Zjednodušení života; Ekologie a Zero Waste a poslední kategorií je Jak udělat výuku atraktivní pro studenty.

Atraktivnost soutěže potvrzuje i seznam partnerů, kteří se rozhodli soutěž podpořit a ty nejšikovnější odměnit zajímavými a hodnotnými cenami. Partnersky soutěž podpořily společnosti Residomo, V-NASS, Z+M Group, BROSE CZ, Kofola Československo a KVIKYMART.

Přihlášky do soutěže Junior Inovátor je možné podávat do 31. března 2019 na stránkách www.juniorinovator.cz. Už teď evidujeme první přihlášené a těšíme se na další.

Kontakt pro bližší informace k soutěži Junior Inovátor:

Pavla Švancerová, Business Development Manager: [email protected], 777 647 440

Studentské nápady ocení místní firmy