Pozor! Změní se otevírací doba sběrných dvorů

V dubnu opět přejdou sběrné dvory v Ostravě na letní provoz. Čtyři největší sběrné dvory v Kunčicích, Přívoze, Porubě a Zábřehu budou od dubna do konce října otevřeny každodenně od 8 do 20 hodin, a to včetně víkendů.

Na rozdíl od předchozích let se však změní letní provozní doba sběrných dvorů v Mariánských Horách, Martinově, Radvanicích a Slezské Ostravě. Zatímco dříve byly tyto sběrné dvory v pracovní dny přes léto otevřeny od 10 do 20 hodin, nově to bude od 9 do 19 hodin. Sobotní provoz zůstává stejný – od 8 do 14 hodin.

Podobným způsobem se zavírací doba v létě posune i ve sběrných dvorech v Krásném Poli, Proskovicích a Staré Bělé. Ve středy a v pátky budou v provozu od 14 do 19 hodin, v sobotu od 8 do 14 hodin.

Celoročně beze změn je otevřen sběrný dvůr v Polance nad Odrou, a to ve středu a pátek od 14 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 12 hodin.

Občané Ostravy mohou využívat kterýkoli z uvedených 12 sběrných dvorů (i v jiném městském obvodu, než sami bydlí). Sběrné dvory v Ostravě však nejsou určeny pro odpad od firem ani pro mimoostravské domácnosti.

Lenka Gulašiová, externí spolupráce se společností OZO Ostrava

Pozor! Změní se otevírací doba sběrných dvorů