Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava nabízí krátkodobou praktickou pomoc dobrovolníků ADRA

Kdo může pomoci využít?

Senior (nebo jinak potřebný člověk), který nemůže k zajištění nákupu (potravin, léků) využít jinou možnost.  Nemá přirozenou sociální síť (rodinu, vazby v sousedství, přátele), nemá internet k objednání nákupu on-line, nemá možnost zajistit donášku přes pečovatelskou službu. S prosbou na vytipování potřebných osob se obracíme na Vás, abychom předešli zneužití naší nabídky z ekonomických i jiných důvodů (např. nechci obtěžovat rodinu...).

Jak může dobrovolník pomoci?

Po telefonické domluvě s potřebným seniorem může (s minimálním kontaktem) převzít seznam nákupu s příslušným obnosem, poté nakoupit v obchodě a nákup (potravin, léků) se zbylými penězi a pokladním lístkem bezkontaktně předat zpět.  

Kolik dobrovolníků má ADRA k dispozici?

Oslovili jsme všechny stávající dobrovolníky, ochota pomoci se ale (navíc v současné době) nedá vynutit. Služba tedy není nároková.

Jsou dobrovolníci ADRA důvěryhodní?

Ano, se všemi dobrovolníky dlouhodobě spolupracujeme na jiných projektech, jsou pečlivě vybráni, proškoleni a pojištěni podle Zákona o dobrovolnické službě č. 198/2002 Sb. Nyní jsme je vyzvali k mimořádné pomoci v náročné době. 

Nabídka se mi líbí a předám ji pracovníkům, kteří jsou v kontaktu s potřebnými. Co dál?

Pracovník může potřebnému seniorovi předat kontakt na koordinátorku ADRA Kristýnu Velvéthy, tel.: 733 485 548, [email protected], případně předat tištenou kopii tohoto emailu. Koordinátorka poté zprostředkuje kontakt s dobrovolníkem ADRA.

V Dobrovolnickém centru ADRA propojujeme svět těch, kteří pomoc potřebují, se světem těch, kteří pomoc nabízejí. 

Děkujeme, že nám v tom pomůžete.

Zdroj: DC ADRA OSTRAVA

Dobrovolnictví